Ako to už často krát býva u mladých ľudí, že sú nerozhodný to platí aj u nás… a tak sme do poslednej cvhíle váhali či ísť alebo neísť do Nitry na prvý slovenský Vanlife meet. Počasie tiež vyzeralo všeliako, že skôr bude pršať ako horúco a zas predstava Roxxy ako behá, hrabe v blate a potom skáče do Quida, tiež nie je najpresvedčivejšia. No nakoniec sme sa rozhodli ísť, síce s pár hodinovým meškaním ale predsa radšej neskoro ako nikdy. 

Zraz bol už takme v plnom prúde, teda všetci mali už svoje miesta, každý každého auto už videl a tak sme sa postavili na kraj ako stáli ostatní obliadači a vybehli sme pozrieť aj my nejakú tú inšpiráciu čo by sa dalo porobiť, prípadne upraviť. Na zraze bolo niečo viac ako 20 áut od VW T3, ktorých bolo pomerne dosť čo ma prekvapilo a dokonca mikrosúbot T3 vs. T4 aj vyhrali, cez klasiku Mercedes Spinter po Iveco Daily holandského páru, a btw. bolo to azda to najkrajšie na zraze. Samozrejme nechýbal ani zástupca amerických áut Remčo s rodinou, organizátor Overlandu, na Chevrolete. Svoje zastúpenie mal aj pohon všetkých 4 kolies (ak si odmyslíme Quida) svojou účasťou to hájil pravý offroaďák Jeep Wrangler s expedičným stanom na streche.

Obehali sme si takmer všetký autá a azda najdlhšie sme sa zdržali pri staršom Renaulte, ono vlastne sme tam zavítali viac-menej nútené keďže majitelia tohto štvorkolesového tátoša mali tak isto aj štvornohého miláčika borderkóliu menom Johny, s ktorým si RoXXy sadla na prvý pohľad. Čo viac si priať, keď si psy sadnú? A tak sme nejak ostali kecať aj my a nakoniec to skončilo preparkovaním Quida a pokecom cca do polnoci. A tak sa z krátkeho výletu stala prespávačka. Okrem kecania sme stihli behnúť vypočuť aj motivačné prednášky o cestovaní či už Afrikou alebo Novým Zélandnom. 

Aj keď bol zraz komornejší bol úžasný, zhodnotili sme, že dnes už každý cestuje buď s dieťaťom alebo so psom. My sme ten druhý prípad. 

Tags: