Volkwagen Transporter T4 syncro z roku 1998 v long verzii. Pod kapotou schovaný 2.4D s 57kW, ako áno mohlo by byť viac ale kam sa ponáhlať.

Hľadať VW nie je nič zložité, teda pokým človek nemá plný zoznam požiadavok. Po prezretí mnoho inzerátov či už na Slovensku, v Česku, Rakúsku či Nemecko. Nemožné sa stalo skutočnosť a narazil som na rakúsky inzerát na 9- miestny VW T4 long, syncro s pokazeným motorom za veľmi prijateľnú sumu. Auto používali zamestnanci na rozvor ľudí po jablčných sadoch v rakúskych horách. Chyba podľa opisu v inzeráte sa javila na prasknuté tesnenie pod hlavou. A tak sme sa na druhý deň, v sobotu 17. novembra 2018, vybrali do Rakúska ho pozrieť a vziať.

Naložili na vozík a išli smer domov. Po prezretí motora sa potvrdilo to čo sme si mysleli – prasknuté tesnenie pod hlavou. Vďaka susedovej – automechanik – garáži sme spravili kompletnú generálku motora, vyvarili prednú motorovú časť a dali dokopy nápravy a drobnosti ako výfuk a pod. Celá táto oprava trvala cca do polovice apríla, kedy sa začal riešiť proces prihlasovania. Postupne prišiel na čas aj vizuálne úpravy ako záhradka na strechu, LED rampa. Nesmieme opomenúť úpravu interiéru. Drobnosť ako 1 dinové rádio putovala z auta preč, jeho miesto nahradilo 2 din rádio. Úpravou prešla aj elektrika, domontovanie Cyrix na prepojenie aj druhej baterky, tá je umiestnená pod sedadlom spolujazdca, teda dvojsedadlom.

Čo sa týka vizuálnych úprav interiéru, tam sa konali trošku väčšie premeny. Šesť sedadiel spolu s gumovou podlahou putovali z auta preč, nahradil ich koberec a konštrukcia postele. Tá ma rozmer 200x160cm, čiže plnohodnotná posteľ. O nepriehľadný interiér sa postarali najtmavšie možné fólie. Aby v zimných mesiacoch či počas chladnejších nocí nebola zima sa stará 5 kW nezávislé kúrenie umiestnené za prepážku za miestom šoféra, to by síce mohlo mať aj diaľkové ovládanie, ale nevadí, niekedy nabudúce.

Tags: