V prvom rade dovoľ aby som sa ti poriadne predstavil. Som Volkswagen Transporter T4 syncro z roku 1997. Pod kapotou mám schovaný dieslový motor o objeme 2.4D s 57 kW. Mám 5-stupňovú prevodovku a manuálnu uzávierku zadného diferenciálu. Som ten čo má dlhú karosériu a pôvodne som mal 9 miest na sedenie.

Pochádzam z Rakúska, kde ma môj prvý majiteľ využíval ako firemnú dodávku na prepravovanie svojich zamestnancov po jeho jablčných sadoch. To všetko sa zmenilo, keď som sa pokazil a ostal som stáť na dvore firmy. Až do momentu, kedy si ma na inzeráte nenašli moji nový majitelia a neprišli ma zachrániť.

To sa udialo 17. novembra 2018, kedy si ma naložili na prívesný vozík a odniesli na Slovensko do garáže. V tej som pobudol nejaký čas. Nový majiteľ mi vybral celý motor, predné nápravy a všetko mi spolu so šikovnými mechanikmi opravili. Po celkovej oprave motora, náprav a všetkého toho podstatného čo bolo treba, som mohol absolvovať geometriu STK a prihlásenie na slovenské ŠZP. To všetko trvalo približne 5 mesiacov – ale samozrejme nie každodennej práce, bol som taký projekt na voľný čas pomimo hlavnej práci.

Majiteľ ma má naozaj rád a trošku si ma aj skrášlil, ako napríklad na strechu som dostal záhradku, kde mu nosím rezervné kolesá – keby náhodou, vpredu má umiestnenú LED rampu aby dobre videl, keď skúša rôzne lesné cestičky aby otestoval môj pohov oboch náprav.

Úpravou prešiel aj môj interiér, teda skôr zadná časť, kde kedysi bolo 6 sedadiel, teraz je tam len jedna veľká posteľ a úložný priestor podňou. Na podlahe mám natiahnutý koberec na preglejke, ktorou mám obložené a zateplné aj bočné steny. Áno stal sa zo mňa campervan. Som pripravený aby vo mne Mário a Emma a teda po novom už aj RoXXy dovolenkovali, spali a robili čo len chcú. Teda to vlastne nie, variť si musia vonku – toľko miesta žiaľ nemám. Možno to bude aj tým, že Mário má rád pohodlie a posteľ má cca 180 x 160 cm.

Tags: