Úvod tohto mini seriálu po Slovensku začneme nultým dňom. To bola v našom prípade sobota 8.8. Vyrážali sme niečo o cca ôsmej večer smer Malá Fatra, konkrétne teda lyžiarske stredisko Vrátna dolina. Úsek dlhý cca 145 km náš Quidušo zvládol niečo málo cez 2 hodiny, ale treba spomenúť, že sme nevynechali cik pauzu a večeru pre Roxxy.

Večerná cesta dianicou bola viac než pokojná a takmer i prázda. Priemerná rýchlosť cca 105 km/h, do kopcoch to už bolo čo to horšie – tých 80 km/h, čo už sila je sila.

Na predom vyhliadnutý spot sme prišli okolo desiatej večer. Avšak ako to už býva, spot nájdený cez aplikáciu Park 4 Night bol už obsadený a tak sme pokračovali pár metrov vyššie na parkovisko pod lyžiarskym strediskom. Parkovanie bolo prázdne od turistou, no obsadené kempermi. V noci sme narátali 7 spolu kemperov, z toho treba spomenúť nemeckú špecialitku – Mercedes Atego.

Ako každý rok tak i tento rok počas augusta nechýbal meteorický roj nazývaný aj perzeidy a tam ani my sme po ceste nevynechali toto krásne divadlo a užili si ich aj s foťákom.

Tags: